Závěrečné hodnocení sezóny 2015 z pohledu jezdců

Nikola Pěnička

Nikola Pěnička

Zdravím,
rád bych tímto textem, alespoň ve stručnosti zhodnotil sezónu 2015. Tuto sezónu jsem nastoupil do nového teamu Gas Gas Sanborn pod vedením Zdeňka Hory. Věděl jsem, že první sezóna na novém stroji s jiným obsahem bude spíše seznamovací, ale nebyl bych závodníkem kdybych nedoufal o co nejlepší výsledek. Trénovat jsem začal se Zdeňkem již brzy na jaře, aby to na prvních závodech nebyl propadák. Na soustředění reprezentace před závody jsem si bohužel zlomil kotník a tím se odstartovaly letošní problémy. První závody v Sedlčanech se ještě v rámci možností povedly, celý víkend jsem bojoval o třetí místo. Bohužel přišel pád a závod jsem dokončil na místě čtvrtém. Ze závodu jsem ale odjížděl více méně spokojený. Chtěl jsem dohnat tréninkové manko z důvodů zranění a to se mi vymstilo. Na tréninku v Bozkově jsem totiž špatně došlápl. Diagnóza zněla utržený meniskus natržený zadní vaz. Takže jsem podstoupil operaci kolene. Koleno bylo operované již po druhé, MuDr. Michal Mužíček udělal vše proto, abych mohl dokončit sezónu, bylo však jasné že na podzim podstoupim operaci znovu a důkladnější. Nicméně jsem přišel o první závod Endura v Bílině a tím pádem byl dobrý výsledek v Enduru ztracený. Po rozhýbání a krátké rehabilitaci jsem opět usedl na motorku, koleno opravdu nebylo v pořádku a na mé jízdě se to dosti projevilo. Od té doby to jsem nejel vůbec dobře, během závodu jsem dělal spoustu chyb (pády, nedobrždění do zatáček a mnoho dalších). Psychyku mi nabouralo i zkolabování při enduru v Liblíně, kdy jsem byl na téměř 20minut v šoku a nic si z toho nepamatuji. Podstoupil jsem důkladné vyšetření srdce s kladným výsledkem. Aby toho nebylo málo, tak na posledních závodech Endurosprintu v Jilemnici  jsem měl těžký pád a zlomil si zápěstí, které se muselo šroubovat. Nyní již mám po operaci zápěstí a čekám na operaci kolene. Velké dík patří Zdeňku Horovi za neuvěřitelnou trpělivost a pomoc, Miroslavu Vozňákovi za motocykl, který mě nikdy nezklamal. A v neposlední řadě otci a přítelkyni za psychickou podporu. Je mi líto, že jsem nemohl závodit na 100% a dokázat tak lepších výsledků. Pokud budu na sezonu 2016 připraven pojedu GG 200.

Děkuji

Sváťa Bouček

Sváťa Bouček

Ahoj,

tak máme za sebou celou sezonu v MČR endura a endurosprintu, jsem mohl absolvovat v novém Gas Gas Sanborn team i na novém motocyklu Gas Gas 300 2 t. Bohužel zimní příprava nebyla žádná, protože v lednu jsem si vyhodil rameno na lyžích a bylo z toho nakonec dva měsíce volna, neschopenku jsem ukončoval v pátek před prvním závodem v Sedlčanech. Na další závody jsem začal už trénovat a i trochu té fyzičky nahnat, jenom že když celou zimu člověk nic neděla tak to moc rychle nejde, ale trošku zlepšení tam bylo. Pomalu jsem si zvykal  na 2 t., ale po přechodu za 4 t. to moc nešlo. Na dalších závodech už to bylo o něco lepší. Bohužel když už jsem si zvykl na motocykl a i ta fýza trochu byla, tak se mi povedlo na dovolené vyhodit rameno. Bylo to čtrnáct dní před posledním závodem v enduru ve Mšeně, rameno však stále  bolelo a jel jsem i s tím abych nespadl a nevyhodil si ho znova. Tak výsledky nebyly nic moc. Celkově v enduru jsem skončil na pátém místě, tak v celku spokojenost. Měsíc po Mšeně se jel poslední endurosprint v Jilemnici, rameno už začínalo být v docela v poho. Na závodech se mi začalo dařilo. S Nikolou jsme závodili o 3.místo, bohužel se zranil a tak v neděli závod nedokončil a to pro mne znamenalo na třetí místo v celkovém pořadí. V sezoně mne potkalo dost problémů a s 3. místem velká spokojenost. Motocykl fungoval bez jediných problémů celou sezonu a hlavně chci poděkovat teamu Gas Gas Sanborn jaké nám připravil pro letošek podmínky, p.Vozňakovi za půjčení motocyklu a skvělých tlumičů Öhlins připravených u MH suspesion, také Zděnkovi Horovi jak se o nás stará a za brýle 3F. Tak si užijte zimu. V  sezoně 2016 už na čtyřtaktu GG 250F nebo GG 300F.

AHOJ
 

Radek Adam

Radek Adam

Zdravím všechny,

Pro sezonu jsem se rozhodl postoupit z kategorie hobby do PČR endurosprint. Celou sezonu jsem jel na motocyklu GasGas EC 300  v teamu   Gas Gas Sanborn.

Přes zimu jsem toho moc nenatrénoval, jelikož jsem před Vánoci podstoupil operaci zraněného kolene a po nějaké té rehabilitaci na rotopedu jsem si konečně mohl sednout na motorku, a začít pomalu trénovat. Měsíc uběhl jako voda a byly tu první závody v Sedlčanech. Po prvním dni, kdy jsem ve druhém kole proštípl zadní duší a v posledním kole ohnul rozetu jsem  dojel 15.,  myslel jsem si, že na další závody už jezdit nemusím. Druhý den dopadl o něco lépe a dojel jsem 7. Do  dalších závodů v Košťálově byl čas trochu potrénovat a výsledkem bylo 5. a 4. místo stejně jako později v Radvanicích, kde však zapršelo a závod se stal zajímavějším. Týden před tím na Cross Country v Rudníku, kde se neskutečné prášilo, jsem vybojoval v sobotu 1. a v neděli 2. místo (zatím můj doposud nejlepší výsledek). Na závodech v Bílině se hodně prášilo a bylo i velké horko. První den se mi jelo celkem dobře a držel jsem krok s jindy nestihnutelným Mírou Škaloudem, bylo z toho 2. místo. V neděli to bylo o něco horší, hodně jsem padal a Míra mi ujel, na 2. místo to však stačilo. Pak jsem si ale na tréninku při pádu zlomil ruku a musel jsem na operaci, kde mi ji doktoři vystužili dvěma dráty. Znamenalo to 2 měcíce bez tréninku. Začátkem září jsem i přes doktorův zákaz sedl na motorku a pokoušel se o trénink, nestálo to za nic. Na ECC ve Vysokém nad Jizerou jsem byl úplně marný a doufal jsem, že do posledního endurosprintu v Jilemnici budu schopen závodit. Šlo to špatně, ale i přes dráty způsobené bolesti jsem závody dokončil na 3. a 2. místě a bylo z toho na začátku sezony nemyslitelné celkové 2. místo v PČR E3. Chtěl bych poděkovat Zdeňku Horovi za podporu a vynikající servis tlumičů, a také mé rodině, bez které by to prostě nešlo. Těším se na sezonu 2016 opět na GG EC 300.

S pozdravem Radek Adam

Gas Gas - nové motorky z Barcelony (anglicky)

Gas Gas presents four new bikes at ‘Motoh! Barcelona’...

Vyhlášení sezony 2015 v Uhlířských Janovicích

Dne 14.11.2015 proběhlo vyhlášení výsledků za sezonu ...

Čtyřkolky kategorie T3

Důležité informace ke kategorii čtyřkolky T3...